Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Magiczne drzewo - streszczenie - strona 5

Filip siedział na dachu. Melania wyczarował balon i poleciała do niego. Filip po namowach wskoczył do kosza i odlecieli. Wylądowali w parku. Melanis wypowiedziała zaklęcie, aby znalazł dziewczynę z reklamy i w tym momencie przyleciała do nich ulotka agencji reklamowej z adresem. 

Melania poszła do agencji reklamowej i znalazła Filipa. Chłopak poszedł do szefowej agencji reklamowej i poprosił o adres dziewczyny z plakatu. Szefowa powiedziała, że mieszka tutaj, pokazała mu laptop, tu się urodziła i tu umrze. To jest fotomontaż, jej nie ma w realu, zrobiono ją z dziesięciu zdjęć. Filip rzucił laptop na podłogę i zaczął tłuc wszystko, co mu wpadło w ręce. Melania powiedziała szefowej Grecie o krześle. Wypowiedziała życzenie i wszystko było naprawione. 

Pojechali z Filipem do szpitala, a za nimi jechało porsche z Gretą Frogen. Chciała mieć krzesło, ale ich zgubiła. 

Filip musiał zostać w szpitalu. Mijały tygodnie, a on czuł się gorzej, a jego serce biło coraz wolniej. Lekarze nie potrafili znaleźć w nim żadnej choroby. Melania wybiegła ze szpitala, ponieważ uważała, że to jej wina.  

Stan Filipa pogarszał się. Kuki i Wiki wymyślili, aby krzesło zapytać, co robić. Melania wypowiedziała życzenie. Spadła torebka, w której były małe, ciemnobrązowe litery. Zjadła je i zaczęła mówić. Czerwone krzesło jest zrobione z Magicznego Drzewa i część mocy jest w nim, ale nawet ono nie potrafi wyzwolić człowieka z uczucia nieszczęśliwej miłości. Jednak jest most zapomnienia, kto przez niego przejdzie, zapomni o osobie, którą kocha. Jest to most największy i najmniejszy zarazem. Wróciła Melania. Krzesło potrąciło półkę i spadł atlas, utworzył się napis Ponte dell’Accademia w Wenecji. 

Pojechali do szpitala. Rodziców i Tosi już nie było. Stwierdzili, że muszą sami