Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Magiczne drzewo - streszczenie - strona 7

autem. Miał wejść do środka, gdy zatrzymał go robot. 

Melania biegła w stronę światła. Była w wielkiej, skalnej komnacie, gdzie był zamarznięty wodospad. Przecisnęła się pomiędzy soplami i wyszła z jaskini. 

Wyruszyli na poszukiwania Melanii. Dziewczynka szła przez las. Krzesło spadło z robota i pobiegło drogą, którą właśnie przyszli. Znalazło Melanię. Odkopali ją ze śniegu. Melania wyczarowała ciepły dom. 

Planowali dalszą podróż, ale przez przypadek włączyli w robocie tryb „Koszmarny wychowawca”. Był dla nich surowy. Zadali mu bezsensowne pytanie, a gdy szukał na nie odpowiedzi, przełączyli mu tryb. Melania zażyczyła sobie helikopter i dolecieli nim do Wenecji. Wylądowali na plaży. 

Potem wyczarowali wenecką gondolę i rybę, która miała ich zaprowadzić na most. Kiedy mijali dom z napisem „Giuseppe Coronelli – Wytwórnia pamiątek” krzesło zaczęło się dziwnie zachowywać. Gdy go minęli, uspokoiło się. Z tego domu wyszedł mężczyzna, który niósł drewnianą konstrukcją, a potem wsiadł do motorówki. 

Kuki wiosłował. Przycumowali gondolę i ruszyli w stronę mostu. Przeciskali się przez tłum ludzi. Na moście kręcili reklamę coca-coli. Była tam także kobieta od reklamy żelków – Greta. Kuki chciał, aby Melania wyczarował pistolet na gaz rozśmieszający. Działał, więc zaczęli iść. Wzięto ich za statystów. Melania nie chciała przejść przez most, aby nie zapomnieć o miłości do Filipa. Poczekała na nich, a tamci weszli na most, przeszli przez niego, ale Filip nadal kochał Żu. 

Greta zauważyła na monitorach biegnącą dziewczynkę z czerwonym krzesłem. Kuki i Wiki widzieli, jak Melania biegnie. Chcieli wziąć kosz, w którym był Filip, ale go nie było. Za Melanią szła Greta. Wyciągnęli z wody kosz. 

Giuseppe przyniósł zamówienie. Zobaczył, że jakaś figurka